Város ahogy Én látom !

Parkokkal, látványosságokkal, utakkal kapcsolatos témák.
mózes
HozzászólásokCOLON 5
CsatlakozottCOLON 2009.10.28. 15:22

Re: Város ahogy Én látom !

Hozzászólás Szerző: mózes » 2009.10.29. 22:30

Tisztelt szerkesztő Úr!
Köszönöm a részletes tájékoztatást,és külön a mentős-ügyben tett intézkedését.

Pap Zsolt
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON 2009.10.29. 10:08

Hozzászólás Szerző: Pap Zsolt » 2009.11.02. 09:59

Tisztelt Mózes!

Felvetett problémájára sem válaszolni, sem vizsgálatot indítani így nem tudunk. Kérem keressen meg és konkrétan mondja el mikor, és mi történt! Ha már "kollégának" szólít bennünket kérem engedje meg, hogy megismerjem kit tisztelhetek a "kollégában"!
Tisztelettel Pap Zsolt
állomásvezető mentőtiszt

ipiapacs
HozzászólásokCOLON 18
CsatlakozottCOLON 2010.03.04. 20:33

Hozzászólás Szerző: ipiapacs » 2010.03.04. 20:41

Tavaly tavasszal kezdődött el a Bélahalma utcában egy 20 lakásos társasház építése. Igaz, a város peremén van , mégis felháborító amit ott nap mint nap tapasztal az ember. Az építő ugyan tavaly próbálkozott valamiféle körbekerítéssel de az olyan gyenge volt, hogy mára nyoma sincs. A hulladékait ott rejti el, az eszkábált pottyantós tárva-nyitva, az életveszélyes szabadon nyitott mélygarázsban rengeteg víz...lehetne még sorolni. Kérdésem az lenne, hogy látta-e már az itteni állapotot pl. az ÁNTSZ, a munkaügyi hatóságok, az önkormányzat... ? Mert én bizony látom minden nap és fel vagyok háborodva, hogy ez a város egy ilyen trágyadombot megenged magának. Igaz, hogy a város peremén... de még mindig Tiszaújvárosban .

szerkesztő
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON 2009.04.21. 10:45

Hozzászólás Szerző: szerkesztő » 2010.03.17. 14:59

Tisztelt marszupilami!
Micsoda véletlen! Amikor beirását tanulmányoztam, egy pillanatra felnéztem és az ablakomon kitekintve azt láttam, hogy egy szürke autó félelmetes tempóval "dönget" a Bethlen Gábor úton két zebrán is áthaladva, miközben átkelésre váró gyalogosok állnak a járdán... Ezt bukkanós zebránál aligha tehette volna meg. Az ilyen gyalogátkelők egyik célja éppen ez, vagyis a sebességkorlátozás.
Mindazonáltal a leírtakat én is megerősítem: a gyalogosok és az autósok "macska- egér" játékával én is gyakran találkozom. Ám nem csupán a kiemelt zebráknál...
Úgy vélem a problémát a közlekedési-, sőt az általános morál javulása oldhatja meg igazán. Lassan haladunk e téren, de én már látok bíztató jeleket.
Talán rossz a hasonlatom, de úgy vagyunk ezzel, mint a szelektív hulladékgyűjtéssel. Eleinte sokan morogtak, legyintettek, de ma már nagyon sokan tudatosan használják és igénylik a gyűjtőszigeteket.
Reméljük, hogy ez a felelős magatartás idővel a közlekedésünkben is teret nyer.

revizor72
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2010.10.30. 20:10

Hozzászólás Szerző: revizor72 » 2010.11.02. 23:28

Az Örösi úton létesített lakossági sportpálya szégyenteljes állapotban van évek óta. Ez is a város vagyona, aki hagyta ennyire tönkremenni felelős kell legyen az állagromlás miatti értékvesztésért. A választókerület képviselője vajon mit tett mindezért? Tenni kellene valamit, hogy újra közösségi célokat szolgáljon, a mellette levő erdőt is lehetne pihenőparkká fejleszteni.

szerkesztő
HozzászólásokCOLON 121

Hozzászólás Szerző: szerkesztő » 2010.11.03. 14:42

A sportpálya ügye valóban évek óta megoldatlan, pedig az önkormányzat több megoldást is keresett. Leegyszerűsítve , a létesítmény üzemeltetése, állagmegóvása érdekében tett intézkedések eredménytelennek bizonyultak. A biztonságos üzemeltetéshez személyzet, örzés- védelem kellene.
Bebizonyosodott az is, hogy még minimális óradíj ellenében sem veszik igénybe legálisan a pályát.
A létesítmény jövőjéről nincs döntés, de nem elképzelhetetlen a megszüntetése sem, tekintettel arra, hogy a Sportcentrumban biztosított a lakosság térítésmentes sportolása.

Genius
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON 2010.03.08. 23:42

Hozzászólás Szerző: Genius » 2010.11.03. 15:18

Valamikor pedig a focipályán sok futballmérkőzést láttam még suhanckoromban. Itt lakok tőle 50 méterre már 26 éve és már egy jó pár éve siralmas állapotban van. Itt iszanak,drogoznak és gyújtogatnak a fiatalok. Ha már nemtudják megmenteni akkor adjuk vissza a természetnek ne pedig a vandáloknak.
Ezt én így látom!

revizor72
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2010.10.30. 20:10

Hozzászólás Szerző: revizor72 » 2010.11.03. 22:48

Ma már biztonsági őrökbe botlunk a legtöbb intézményben, munkahelyeken. Kell jutnia a sporttelepre is egynek. Egyébként teniszezni nem lehet ingyenesen a Sportcentrumban. Ezt a létesítményt valóban lehetetlen rentábilisan működtetni, de kevés ráfordítással más területen hasznosulna a működtetés. Persze hozzáértő, agilis működtetőt érdemes keresni, aki programokat szervezne oda. Amikor népszerűsíteni kívánják magukat a politikusok mindig nagy fontosságot tulajdonítanak a tömegsportnak, aztán feledésbe merül az egész téma. A tömegsport ma jórészt a Nagyhéten valósul csak meg. Régebben rendszeresen voltak tömegsport rendezvények, sőt erre szakosodott szervezet is működött sokak örömére.

szerkesztő
HozzászólásokCOLON 121

Hozzászólás Szerző: szerkesztő » 2010.11.04. 09:57

Tisztelt Revizor72!
Mint írtam, még nincs döntés a sporttelep jövőjéről, az Ön által említett megoldás is lehetséges.
Fórumos írásaiból azt sejtem - és erre utal felhasználói neve is -, hogy Ön gazdasági, pénzügyi szakember. Örömmel várjuk konkrét javaslatát. Egyébként a Városért Egyesület választási programpontjai között - igaz konkrétumok nélkül - szerepelt a sporttelep hasznosítása.Talán érdemes lenne velük is kapcsolatba lépnie, hátha vannak elképzeléseik.

BUTTON_POST_REPLY