Város ahogy Én látom !

Parkokkal, látványosságokkal, utakkal kapcsolatos témák.
BUTTON_POST_REPLY
revizor72
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2010.10.30. 20:10

Re: Város ahogy Én látom !

Hozzászólás Szerző: revizor72 » 2010.11.02. 23:28

Az Örösi úton létesített lakossági sportpálya szégyenteljes állapotban van évek óta. Ez is a város vagyona, aki hagyta ennyire tönkremenni felelős kell legyen az állagromlás miatti értékvesztésért. A választókerület képviselője vajon mit tett mindezért? Tenni kellene valamit, hogy újra közösségi célokat szolgáljon, a mellette levő erdőt is lehetne pihenőparkká fejleszteni.

szerkesztő
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON 2009.04.21. 10:45

Hozzászólás Szerző: szerkesztő » 2010.11.03. 14:42

A sportpálya ügye valóban évek óta megoldatlan, pedig az önkormányzat több megoldást is keresett. Leegyszerűsítve , a létesítmény üzemeltetése, állagmegóvása érdekében tett intézkedések eredménytelennek bizonyultak. A biztonságos üzemeltetéshez személyzet, örzés- védelem kellene.
Bebizonyosodott az is, hogy még minimális óradíj ellenében sem veszik igénybe legálisan a pályát.
A létesítmény jövőjéről nincs döntés, de nem elképzelhetetlen a megszüntetése sem, tekintettel arra, hogy a Sportcentrumban biztosított a lakosság térítésmentes sportolása.

Genius
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON 2010.03.08. 23:42

Hozzászólás Szerző: Genius » 2010.11.03. 15:18

Valamikor pedig a focipályán sok futballmérkőzést láttam még suhanckoromban. Itt lakok tőle 50 méterre már 26 éve és már egy jó pár éve siralmas állapotban van. Itt iszanak,drogoznak és gyújtogatnak a fiatalok. Ha már nemtudják megmenteni akkor adjuk vissza a természetnek ne pedig a vandáloknak.
Ezt én így látom!

revizor72
HozzászólásokCOLON 8

Hozzászólás Szerző: revizor72 » 2010.11.03. 22:48

Ma már biztonsági őrökbe botlunk a legtöbb intézményben, munkahelyeken. Kell jutnia a sporttelepre is egynek. Egyébként teniszezni nem lehet ingyenesen a Sportcentrumban. Ezt a létesítményt valóban lehetetlen rentábilisan működtetni, de kevés ráfordítással más területen hasznosulna a működtetés. Persze hozzáértő, agilis működtetőt érdemes keresni, aki programokat szervezne oda. Amikor népszerűsíteni kívánják magukat a politikusok mindig nagy fontosságot tulajdonítanak a tömegsportnak, aztán feledésbe merül az egész téma. A tömegsport ma jórészt a Nagyhéten valósul csak meg. Régebben rendszeresen voltak tömegsport rendezvények, sőt erre szakosodott szervezet is működött sokak örömére.

szerkesztő
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON 2009.04.21. 10:45

Hozzászólás Szerző: szerkesztő » 2010.11.04. 09:57

Tisztelt Revizor72!
Mint írtam, még nincs döntés a sporttelep jövőjéről, az Ön által említett megoldás is lehetséges.
Fórumos írásaiból azt sejtem - és erre utal felhasználói neve is -, hogy Ön gazdasági, pénzügyi szakember. Örömmel várjuk konkrét javaslatát. Egyébként a Városért Egyesület választási programpontjai között - igaz konkrétumok nélkül - szerepelt a sporttelep hasznosítása.Talán érdemes lenne velük is kapcsolatba lépnie, hátha vannak elképzeléseik.

ipiapacs
HozzászólásokCOLON 18
CsatlakozottCOLON 2010.03.04. 20:33

Hozzászólás Szerző: ipiapacs » 2010.11.04. 21:45

Mint ezen a környéken, kutyával egy háztartásban élő , rendszeresen ezen a környéken sétáló várospolgár rendszeresen "leparkolunk" kutyáinkkal és gazdáikkal az egyik bekerített füves pályán. Itt el tudjuk engedni az ebeket, akik önfeledten szórakoznak másokat nem zavarva. Megfordult már a fejünkben, hogy ezt az elhagyatott helyet nem tudnánk-e mint zárt kutyafuttatót használni ? Mindösszesen néhány padra, egy-két szemetesre és némi világításra lenne szükségünk ... A többit megoldanánk :)

Genius
HozzászólásokCOLON 44

Hozzászólás Szerző: Genius » 2010.11.05. 23:17

Nem rossz megoldás! Támogatnám én is! Nekem is volt kutyám!

revizor72
HozzászólásokCOLON 8

Hozzászólás Szerző: revizor72 » 2010.11.07. 10:50

Tisztelt Szerkesztő úr!
Bár valószínűleg nem Ön, vagy én vagyunk hivatottak megoldani a sportpálya esetében jelzett hiányosságokat, vagy bármely hasonlót, mégis fontosnak érzem, ha napirenden hagyjuk az ilyeneket. Vannak az Önkormányzat szakmai bizottságaiban felkészült szakemberek, akiknek bizonyára birtokukban van a megoldás kulcsa. Ezért kerültek delegálásra, törjék hát a fejüket.
Lehet, hogy az említett Városért Egyesület is szükségesnek látja a megoldást, de nem hiszem, hogy ez ne lenne lényeges bármelyik szervezetnek, vagy akárki másnak, ha törődik a város sorsával. A lépést mindenképpen annak kell megtenni, aki felelős a közvagyonért.

Genius
HozzászólásokCOLON 44

Hozzászólás Szerző: Genius » 2013.09.04. 23:34

Sajnos szomorúan olvasom immár közel 2 éve Budapesten a Minden héten megjelenő Hetilapot interneten.
Az okozati része az lenne hogy fiatalok is laknak a városban,és miért írom a cikket? Mert ahogy olvasom és teszem minden héten ,azt látom nyugdíjasok itt nyugdíjasok ott!!!
Értetlenül állok ezen cikkek előtt mert legalábbis én úgy tudom a 17000!!! Lakos közül Több mint a 75% fiatal és alig rendeznek bármiféle rendezvényt is . Róluk miért nem hallunk az ujságban hogy kitüntetést vett át életmentésért,jó munkályáért,tanulmányi eredmények,és más egyéb! "Fusztrál nagyon is a dolog hogy a TVK-n életet mentettem és arra sem méltatta a városvezetés vagy bárki hogy legalább te hülye gratulálunk hogy megmentetted és ezért kitüntetünk!" Tessék már ezen elgondolkodni egy kicsit is ! Nincs munkalehetőség hosszútávra a városban,mert a JABIL is 3 hónap után szortírozza az embereket, mint valami selejtes ócskavasat! Kicsit sem normális az életkörülmény ami ott zajlik. Rendezett,tiszta város! De megélhetés a 0-val egyenlő! A munkaügyi központ meg felesleges! Semmit nem csinálnak , némelyik még felemelt hangon beszél,a kormány hibájából elvesztett munkahelyéről kirúgott dolgozni akaró emberrel!!!!!
Nem az én hibám hogy mindent elad a kormány és kiprivatizál , de a munkához való jóga mindenkinek alap!
Az Örösi úton létesített lassító sziget teljesen felesleges ,mert a rendvédelmi szervek munkáját teljesen akadályozza , főleg a Tűzoltóságét! Mivel hosszú egyenes szakasz lévén, ott bőven tudnak megengedett sebességel közlekedni ! Így számítások alapján kb: Kesznyétenbe legalább 5 percel később érkeznek meg!!! És 5 perc elég ahhoz hogy egy családtagja valakinek meghaljon! Innentől kezdve a pert ,ha indítanak , az Önkormányzatot terheli 100%-ig! Nem ártana gondolkodni kicsit és aztán cselekedni !
Inkább ha már pénzt szeretnének mindenáron költeni ,annyira viszket a vezetés tenyere , akkor javaslom hogy a vasútvonalat kellene rendbetenni Nyékládházáig! És munkahelyeket létesíteni Fiataloknak ,hogy legyen miből lakást venni,megélni és neki is legyenek gyermekei akik majd tudják azt mondani hogy érdemes itt lakni! De én ezt nem így látom! Hanem azt ,hogy csak az érvényesül akinek apuci vagy anyuci bennfentes vagy pénzes!

UI: A gyermekem és a családommal soha Többet nem költözünk haza Tiszaújvárosba !!!

Tompika
HozzászólásokCOLON 12
CsatlakozottCOLON 2009.05.30. 20:42

Hozzászólás Szerző: Tompika » 2015.12.09. 21:36

Genius írtaCOLONSajnos szomorúan olvasom immár közel 2 éve Budapesten a Minden héten megjelenő Hetilapot interneten.
Az okozati része az lenne hogy fiatalok is laknak a városban,és miért írom a cikket? Mert ahogy olvasom és teszem minden héten ,azt látom nyugdíjasok itt nyugdíjasok ott!!!
Értetlenül állok ezen cikkek előtt mert legalábbis én úgy tudom a 17000!!! Lakos közül Több mint a 75% fiatal és alig rendeznek bármiféle rendezvényt is . Róluk miért nem hallunk az ujságban hogy kitüntetést vett át életmentésért,jó munkályáért,tanulmányi eredmények,és más egyéb! "Fusztrál nagyon is a dolog hogy a TVK-n életet mentettem és arra sem méltatta a városvezetés vagy bárki hogy legalább te hülye gratulálunk hogy megmentetted és ezért kitüntetünk!" Tessék már ezen elgondolkodni egy kicsit is ! Nincs munkalehetőség hosszútávra a városban,mert a JABIL is 3 hónap után szortírozza az embereket, mint valami selejtes ócskavasat! Kicsit sem normális az életkörülmény ami ott zajlik. Rendezett,tiszta város! De megélhetés a 0-val egyenlő! A munkaügyi központ meg felesleges! Semmit nem csinálnak , némelyik még felemelt hangon beszél,a kormány hibájából elvesztett munkahelyéről kirúgott dolgozni akaró emberrel!!!!!
Nem az én hibám hogy mindent elad a kormány és kiprivatizál , de a munkához való jóga mindenkinek alap!
Az Örösi úton létesített lassító sziget teljesen felesleges ,mert a rendvédelmi szervek munkáját teljesen akadályozza , főleg a Tűzoltóságét! Mivel hosszú egyenes szakasz lévén, ott bőven tudnak megengedett sebességel közlekedni ! Így számítások alapján kb: Kesznyétenbe legalább 5 percel később érkeznek meg!!! És 5 perc elég ahhoz hogy egy családtagja valakinek meghaljon! Innentől kezdve a pert ,ha indítanak , az Önkormányzatot terheli 100%-ig! Nem ártana gondolkodni kicsit és aztán cselekedni !
Inkább ha már pénzt szeretnének mindenáron költeni ,annyira viszket a vezetés tenyere , akkor javaslom hogy a vasútvonalat kellene rendbetenni Nyékládházáig! És munkahelyeket létesíteni Fiataloknak ,hogy legyen miből lakást venni,megélni és neki is legyenek gyermekei akik majd tudják azt mondani hogy érdemes itt lakni! De én ezt nem így látom! Hanem azt ,hogy csak az érvényesül akinek apuci vagy anyuci bennfentes vagy pénzes!

UI: A gyermekem és a családommal soha Többet nem költözünk haza Tiszaújvárosba !!!

Igaza van az előttem szólónak, ezek a "lassító szigetek" csak valakinek az érdekeltségének jók........ Betekintenék a váltakozói szerződésbe POLGÁRMESTER ÚR !!!
Ha forgalmat lassítani szeretnénk a "fekvő rendőr" sokkal hatásosabb. (telepítés 1-2 óra hatásfok, mint autós sokkal jobb.) :D Érdekes a "milkóba" ezeket helyezték el.
De miért......? Senki nem figyelt föl erre az apróságra !

HA minden áron gyalogos védelmet akarunk, KI KELL VILÁGÍTANI A GYALOG ÁTKELŐKET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Töredékéért mint 1 lassító sziget, ami láthatatlan, jelöletlen.
zebra_utca2.jpg
Egy jó példa a vezetésnek.
Ha pénzt költünk, legyen hasznos MINDENKINEK !
LÁSSUK AZT A Qva ÁTKELŐT !!!
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

BUTTON_POST_REPLY