Termál

BUTTON_POST_REPLY
Angel74
HozzászólásokCOLON 12
CsatlakozottCOLON 2009.06.02. 10:49

Termál

Hozzászólás Szerző: Angel74 » 2009.07.17. 22:50

Tulajdonképpen én csak kérdezni szeretnék, hátha válaszol valaki. Ma először jártam a Termálfürdőben és azt tapasztaltam, hogy a medence széléről ugrálnak be a vízbe. Addig a pillanatig nagyon nem érdekelt a dolog, amíg az egyik majdnem ráugrott a gyermekemre, aki pont ott haladt el a vízben. Ezek után már a strandolás átcsapott teljes kétségbeesésbe. Nem is beszélve arról, hogy két külföldi, akkora nagy vízipisztollyal lövöldözött, hogy egyáltalán nem érdekelte őket, hogy kit találnak el. Közben egyfolytában ugráltak be a medence széléről a vízbe, teljesen életveszélyes volt. Azt szeretném megtudni, hogy akkor a Termálfürdőben lehet a medence széléről beugrálni, ezzel veszélyeztetve mások testi épségét? Eddig úgy tudtam, hogy nem lehet, de ezek szerint tévedtem, csak azért gondolom, hogy én tévedtem, mert a két úszómester, haláli nagy nyugalommal üldögélt a napernyő alatt, és egyáltalán nem foglalkoztak a jelenséggel. Elnézést, de nem tudtam megállni szó nélkül. Eddig sem jártam oda, de ezek után pláne nem fogok. Egyébként 18 óra felé egy "nem az idén barnult" család bejött a vízbe, az egyik azzal kezdte hogy beleköpött a vízbe, amitől a gyomrom fordult fel, na akkor végérvényesen kijöttünk a gyerekkel a vízből! Egy szó, mint száz, élmények azért vannak a mai napról, de inkább ne lettek volna.

Angel74
HozzászólásokCOLON 12

Re: Termál

Hozzászólás Szerző: Angel74 » 2009.07.17. 22:54

Kihagytam, hogy az örvénymedencéről van szó.

Ivett
HozzászólásokCOLON 2
CsatlakozottCOLON 2009.07.22. 14:23

Hozzászólás Szerző: Ivett » 2009.07.22. 14:29

Tisztelt angel74!

Sajnálattal halljuk, hogy milyen atrocitás érte önt fürdőnkben. Természetesen tilos a medence partjáról ugrálni, melyre kifüggesztett táblával, piktogrammal hívjuk fel a vendégek figyelmét. Az uszodamesterek egyik feladata is ennek megakadályozása. Azonban előfordul, hogy akár emberi mulasztásból, ennek betartatása elmarad. Minden ilyen esetet megvizsgálunk, a felelősségre vonás sem marad el.

A fürdőben a vízi pisztoly használata nem tilos, ennek használatát az uszodamesterek csak abban az esetben korlátozhatják, ha az a többi vendég számára balesetveszélyes. Ehhez azonban az kell, hogy ön mint vendég az ilyen irányú igényét jelezze az uszodamesternek.
Sajnos minden vendégnek más a fürdő kultúrája, mi ezt nem tudjuk „szűrni” a belépőjegy megvásárlásakor. A fürdővíz tisztán tartásának és higiéniájának megőrzése érdekében minden elkövetünk a vonatkozó előírásoknak megfelelően. Ez a jelenség nem csak nálunk fordul elő, valószínűleg ön is találkozott már más fürdőben is hasonlóval.

Reméljük, hogy nem vette el kedvét a fürdőben tapasztaltak, és ismét azon 290 ezer elégedett vendégünk között üdvözölhetjük, akik évente visszajárnak hozzánk.

Várjuk fürdőnkben szeretettel!

Tiborc Ivett
üzemvezető helyettes

Angel74
HozzászólásokCOLON 12

Hozzászólás Szerző: Angel74 » 2009.07.22. 17:01

Kedves Ivett!
Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást. (Ezek szerint mégiscsak jól gondoltam hogy nem lehet a vízbe ugrálni a medence széléről.) Hogy őszinte legyek, azon gondolkodtam, hogy mi van akkor, ha baleset történik amiatt, hogy a medence széléről ráugranak valakire (mint pl. a gyermekemre majdnem sikerült) akkor se érdekelte volna az úszómestereket? Nem nagyon járunk strandolni, de régen, mikor a TVK strand működött, emlékszem, hogy ott sípolt az úszómester, szem előtt tartva a többi fürdőző testi épségét. Ettől semmi nem lehet fontosabb!!! Maradok tisztelettel: Angel74

életmentő
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON 2009.07.26. 19:59

Hozzászólás Szerző: életmentő » 2009.07.26. 20:47

Angel74!

Én úgy gondolom, ön saját magáról állított ki szegénységi bizonyítványt, mikor kijelentette, hogy önt sem érdekelte addig az ugrálás, míg az ön gyermeke veszélybe nem került. Az azért mindenképpen elgondolkodtató, hogy 290 ezer ember eddig elégedett volt az úszómesterek munkájával, arról pedig nem tehetnek, hogy néhányan fittyet hánynak a kitett tiltótáblákra, és egy szempillanatás alatt vízbe ugranak. Vagy esetleg húzzanak falat a medence köré?!
Egyébként, ha olvasta volna a strand hivatalos vendékönyvét, akkor tudná, hogy egyesek éppen azon botránkoztak meg, hogy az úszómester rájuk mert sípolni az ugrálás miatt. Akkor a felháborodott szülő a Fogyasztóvédelemhez fordult. Úgyhogy nem egyszerű ebben az ügyben igazságot szolgáltatni. A legtöbben sajnos úgy gondolják, hogy a belépüjekkel teljhatalmat vettek maguknak aznapra!
De, ha legközelebb más strandra megy, és netán előfordulna ilyen, menjen oda az úszómesterhez, és szóljon neki!

A vízipisztoly pedig tudtommal nem okozhat sérülést, hiszen akkor engedélyhez lenne kötve a használata, és nem játékszerként árusítanák!
Azt pedig külön felháborítónak tartom, hogy a köpéssel kapcsolatban egy etnikai csoportot említ a hozzászólásában, ha más teszi, akkor az már nem is vétség?!

Tisztelettel: Életmentő

Angel74
HozzászólásokCOLON 12

Hozzászólás Szerző: Angel74 » 2009.07.26. 21:49

Az úszómester azért kapja a fizetését, hogy betartassa a fürdő területén érvényben lévő szabályokat, ha kell, akkor sípoljon, és rászóljon az olyanokra, akik nem tartják be!!!!! Csak és kizárólag a szabályok betartatásáról volt szó, és arról, hogy ne veszélyeztessük egymás testi épségét. Részemről a téma lezárva, korrekt, kielégítő választ kaptam az illetékes hölgytől.

kissfero
HozzászólásokCOLON 27
CsatlakozottCOLON 2009.04.17. 21:44

Hozzászólás Szerző: kissfero » 2009.08.29. 21:32

Lám csak lám, kedves Életmentő! :shock: Angel74 semmilyen etnikai csoportot nem említett, s te egyből beazonosítottad a nem a „napon barnultat” valamelyikkel. :!: Ejnye, ejnye, na én is mindjárt felháborodom ezen, hogy miféle dolog ez a részedről. :evil:

Árpádfia
HozzászólásokCOLON 5
CsatlakozottCOLON 2009.12.14. 12:24

Hozzászólás Szerző: Árpádfia » 2010.02.09. 18:29

Azt fogjátok elérni hogy csak cigányok meg szlovákok fognak odajárni ha az ő érdekeiket nézitek.

Csináljatok külön cigányfürdőt mindenki jobban érezné magát, ott annyit köpködnek amennyit akarnak,
Énis felvagyok háborodva az strandbéli viszonyokkal

ipiapacs
HozzászólásokCOLON 18
CsatlakozottCOLON 2010.03.04. 20:33

Hozzászólás Szerző: ipiapacs » 2010.11.12. 21:08

Szeretném megkérdezni az új termál medence tervezőit, a beruházást engedélyeztetőit, hogy milyen elvarázsolt ok miatt építették az új melegvizes medencét a strand végére ???? Itt a tél és nagyon-nagyon élveznénk az élményelemekkel feltúrbózott külső medencét de nem tehetjük . Miért ? Mert a melegvízes szuperberuházás nyáron a negyven fokban üzemel. Télen mikor élvezni lehetne , ez a része a strandnak üres. Kérdezem én: a beruházás csak azért kellett , hogy villogjunk vele vagy tényleg valaki ennyire elb..... ????

szerkesztő
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON 2009.04.21. 10:45

Hozzászólás Szerző: szerkesztő » 2010.11.16. 14:30

Észrevételére felhívtam a TiszaSzolg 2004 Kft. illetékesének figyelmét.

BUTTON_POST_REPLY