Honlap

BUTTON_POST_REPLY
sityu20
HozzászólásokCOLON 2
CsatlakozottCOLON 2010.04.05. 19:47

Re: Honlap

Hozzászólás Szerző: sityu20 » 2010.04.05. 20:26

Nagyon jó lett a weboldal...

Minden elismerés a Tiszaújvárosi és más tűzoltóságnál szolgáló tűzoltóknak mert nagyon nehéz hivatás. De ha baj van akkor tudjuk hogy rájuk lehet bármikor számítani.

Nagyon jó lett a videó remélem hogy még lesznek ilyen videók, és ilyenkor lehet meglátni hogy milyen nehéz a gépjárművezető munkája. Dicséret érdemel a szolgálatparancsnok hogy szánt erre is időt, mert aki nem tűzoltó az is lássa hogy milyen egy tűzoltó napja.

Pár kérdésem lenne önhöz Szabó Tamás!

1. Hogy a régi vízszállító gépjárművet felújítják-e?
2. A tűzoltók milyen védőruhában és sisakban dolgoznak?
3. Az új magasból mentő gépjármű szolgálatban-e?
4. Tűzoltóknak milyen biztonsági felszerelést kell viselniük egy bevetésen?
5. Csoportonként milyen gépjárművek állnak rendelkezésükre?
6. És ha lesz felvételi a tűzoltóságon akkor a honlapon is feltüntetik-e?

Előre is köszönöm a válaszát...
A tűzoltóknak nyugalmas szolgálati napokat.

Szabó Tamás
HozzászólásokCOLON 28
CsatlakozottCOLON 2009.09.15. 08:39

Hozzászólás Szerző: Szabó Tamás » 2010.04.07. 13:20

Először is köszönjük az elismerő szavakat mindenkinek!

robbydy4!

Jeleztem a problémát a honlap készítőjének. Tájékoztatása szerint Internet Explorer 6-nál jelentkezik a hiba, frissebb böngészőknél nincs gond (IE 7, Opera, Google Chrome, Mozilla). Ettől függetlenül napokon belül kijavítja a hibát.

sityu20!

A kérdéseire az Ön által feltett sorrendben válaszolok:

1. A régi vízszállító gépjárművet felújítják-e?
- Igen, folyamatban van a felújítása, május hónapban valószínűleg megkapjuk.

2. A tűzoltók milyen védőruhában és sisakban dolgoznak?
- Többféle ruha, sisak, csizma, stb. van rendszeresítve a tűzoltóságok használatára. Ezt a gyártóknak kell kezdeményezni és az Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság (OKF) adja meg az engedélyeket, ha megfelelnek az előírásoknak.
A Tiszaújvárosi HÖT-ön jelenleg Bristol és Vektor típusú védőruhák, MSA Gallet F1 SF védősisakok és Haix védőcsizmák vannak kiadva egyéni védőeszközként.

3. Az új magasból mentő gépjármű szolgálatban-e?
- Az új vízszállító és a magasból mentő nem fér be a szertárajtókon, ezért télen a fagy miatt a TiszaSzolg2004 Kft. területén voltak tárolva. Sajnos az épületünk kialakítása miatt nem lehet az ajtókat bővíteni, de ha minden jól megy ebben az évben épül egy új fűtött szertár, ahová be fognak férni a járművek. A magasból mentő a napokban fog készenlétbe állni ismét.

4. Tűzoltóknak milyen biztonsági felszerelést kell viselniük egy bevetésen?
- Alapesetben védőruhát, csizmát, sisakot. A védőruhát a gyakorló ruhára veszik fel. Indokolt esetben (pl. nyári időszakban kisebb eseteknél) a szolgálatparancsnok engedélyezhet könnyítést, de csizmát és sisakot mindig viselni kell. Ezeken kívül vannak egyéb védőeszközök is (pl. mozgásérzékelő, kámzsa, mászóöv).

5. Csoportonként milyen gépjárművek állnak rendelkezésükre?
- A honlapon megtalálhatók a gépjárműveink az "Állomány" -> "Eszközeink" menüpont alatt:
http://tuzoltosag.tiszaujvaros.hu/?p=gepallomany
A járművek és a málházott felszereléseik a reggeli szolgálatváltáskor átadás-átvétel tárgyát képezik.

6. És ha lesz felvételi a tűzoltóságon akkor a honlapon is feltüntetik-e?
- Igen, fel lesz tüntetve.

Szabó Tamás
HozzászólásokCOLON 28

Hozzászólás Szerző: Szabó Tamás » 2010.04.08. 09:31

Természetesen az új vízszállító is meg lesz javítva. Ha mindkettő megérkezik, a régi tartalék lesz.

Szabó Tamás
HozzászólásokCOLON 28

Hozzászólás Szerző: Szabó Tamás » 2010.04.08. 09:53

sityu20!

Az előző válaszomból kimaradt egy nagyon fontos és gyakran használt védőeszköz, a sűrített levegős légzőkészülék!!! Ebből is több típus van, mi a DRÄGER PSS 90, és PSS 100 típusúakat használjuk. Zárt téri tüzeknél természetesen ezt is kötelező használni.
Aki még nem tapasztalta saját bőrén nem is gondolná, hogy egy kis tűz is mekkora füstöt tud okozni zárt térben. Ilyenkor a látótávolság néhány centiméterre csökken és a levegő megtelítődik különböző mérgező gázokkal.
Természetesen sok védőeszköz van még (nehéz hővédő ruha, vegyi hatások elleni védőruhák, gázérzékelő műszer, stb.), de ezt fontosnak tartottam pótolni.

Genius
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON 2010.03.08. 23:42

Hozzászólás Szerző: Genius » 2010.08.18. 19:16

Tisztelt Szabó Tamás Úr!

Böngészve a honlapjukon vettem észre hogy a Sajó/II -es hívójelű Mercedes-Benz - Rosenbauer TLF 2000 AT -tipusú gépjárműfecskendő felujítása megtörtént de még mindig a régi festéssel van az ezközök fül alatt.

Lehet -e rá mód,hogy majd egyszer ha megérkezik a Steyr Plastisol-tipusú vízszállító gépjármű, a portálon is megnézhető legyen majd a típusadat és a többi?

UI: Nagyon jó lett a honlap és a Mercedes-Benz - Rosenbauer TLF 2000 AT -tipusú gépjárműfecskendő felújítása. Szép a külseje, de a hangja mégszebb!

Jó egészséget és balesetmentes vonulást kívánok a teljes állománynak.

rob
HozzászólásokCOLON 20
CsatlakozottCOLON 2010.07.21. 09:58

Hozzászólás Szerző: rob » 2010.08.19. 12:06

Egy kéréssel csatlakoznék én is az előttem szólohoz.Ha lesz frissitése az eszközeink menüpontnak akkor ha van hivó neve a Steyr gépjárműfecskendőnek akkor azt kiirnák-e.Illetve szeretném megkérdezni,hogy a kosaras jármű műkődik-e,ha nem akkor fel lesz-e újitva.Ezt csak azért kérdem,mert látom,hogy a káreseteknél a TMM Kft magasból mentője van bevetve.

Genius
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON 2010.03.08. 23:42

Hozzászólás Szerző: Genius » 2010.08.19. 12:29

Szia rob!

Szerintem: Rádió hívóneve: Sajó/Vízszállító
Rádió hívóneve: Sajó/Vízszállító tartalék
De ez csak találgatás.

rob
HozzászólásokCOLON 20
CsatlakozottCOLON 2010.07.21. 09:58

Hozzászólás Szerző: rob » 2010.08.19. 12:52

Szia Genius!

Köszi a találgatást!Lehet rosszul fogalmaztam,de én a tartalék gépjármű fecskendőre gondoltam,ez a steyr bronto saurus.De igy,hogy mondod kiváncsi leszek arra,hogy ha kész lesz mindkét vizszállitó,akkor melyik milyen hivónévvel fog rendelkezni!

Szabó Tamás
HozzászólásokCOLON 28

Hozzászólás Szerző: Szabó Tamás » 2010.08.24. 19:11

Tisztelt Genius!
A Steyr-Plastisol vízszállító megérkezése után kérésének eleget téve fel fogjuk tenni a fotóját és az adatait az „Eszközeink” menü alá. Reméljük a megérkezésére már nem kell sokat várnunk, ugyanis erre a hétre ígérték.
Köszönjük, és viszont kívánjuk a jókívánságokat.

BUTTON_POST_REPLY