Digi vs. Önkormányzat

BUTTON_POST_REPLY
Atti
HozzászólásokCOLON 2
CsatlakozottCOLON 2009.05.28. 12:35

Digi vs. Önkormányzat

Hozzászólás Szerző: Atti » 2009.05.28. 13:32

Üdv mindenkinek!

Azok kedvéért, akik nem látták a városi Tv, május 27.-i adását vagy nincs kedvük a Tisza TV archívumát böngészni, szeretnék idézni Ferenczi Lászlótól egy pár mondatot a Digi Tv-vel kapcsolatban.

„Korábban már beszámoltunk arról, hogy az önkormányzat szeretné, hogy ha a város egészére vonatkozóan készülne ez a hálózatfejlesztés, illetve kiépítés. Nos, erre a Digi hajlandó. Annyi -mondjuk így- nézeteltérés várható, hogy a Digi, másfajta ütemezésben kívánja megvalósítani. A most beterjesztett javaslatban az önkormányzat ahhoz ragaszkodik, hogy elsőként Tiszapart-városrészben majd Tiszaszederkényben majd a kertvárosban épüljön ki a hálózat és ezt követően a sűrűn lakott övezetben. Ezek az ütemek egyébként összevonhatók, azonban a most elkészült javaslat szerint nem cserélhetők fel, úgyhogy izgalommal várjuk, hogy a Digi Kft. elfogadja-e ezeket a feltételeket! Mindemellett a hálózatot 2010 júliusáig kellene kiépítenie a város teljes területén.”

Csak azt nem értem, hogy miért kell egyfajta, önök által favorizált ütemtervhez ragaszkodni??? Netán azért, hogy a Digi végre azt mondja: "felejtsük el Tiszaújvárost és foglalkozzunk más városokkal ahol hagynak minket dolgozni."
Ha mégsem így történne, mi lesz a következő problémájuk? Mondjuk az, hogy a Digi képviselője a szürke nadrágjához fekete zoknit visel... Ja! A hab a tortán, hogy az áhított ütemtervet egy év alatt valósítsa meg a cég.

Gratulálok "uraim" csak így tovább...

szerkesztő
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON 2009.04.21. 10:45

Re: Digi vs. Önkormányzat

Hozzászólás Szerző: szerkesztő » 2009.05.29. 08:21

A képviselő-testület május 28-án megtartott ülésén hozzájárult a DIGI Kft. hálózatépítéséhez.
Az önkormányzat nem ragaszkodik a korábban javasolt ütemezéshez, de a cégnek 2010. december 31-ig a város teljes területén ki kell építenie a hálózatot. Erre, valamint a közterületi bontások helyreállítására vonatkozóan pénzügyi garanciát kér az önkormányzat. Ezt a rövidesen megkötendő szerződésben rögzítik a felek.

Outsider
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON 2009.06.11. 11:21

Hozzászólás Szerző: Outsider » 2009.06.11. 11:23

Gondolom a szerződés teljes egészében nyilvános lesz. Igaz?

szerkesztő
HozzászólásokCOLON 121

Hozzászólás Szerző: szerkesztő » 2009.06.12. 08:02

Igen, mivel a megállapodás a kiépítés feltételeiről szól majd és nem tartalmaz üzleti titoknak minősíthető adatokat.

Atti
HozzászólásokCOLON 2
CsatlakozottCOLON 2009.05.28. 12:35

Hozzászólás Szerző: Atti » 2009.06.17. 22:15

Ez jó hír! Feltéve, hogy lesz szerződés! Ha jól tudom tegnapra (június 16. kedd) volt kijelölve a megállapodás aláírása. Ez persze nem történt meg. Lehet tudni, hogy miért nem? Gondolom nem kell leírnom, hogy melyik fél nem írta alá a szerződést!

szerkesztő
HozzászólásokCOLON 121

Hozzászólás Szerző: szerkesztő » 2009.06.18. 08:19

Nem jól tudja Tisztelt atti, 16-án Tiszaújváros alpolgármestere és a DIGI területi vezetője tartott egyeztető megbeszélést.A képviselő-testületi határozat értelmében - mely a DIGI előtt is ismert - a megállapodást csak azt követően kötheti meg a polgármester, miután az illetékes szakbizottság állást foglalt a családi házas városrészekre ( Tiszaszederkény, Tisza-part, Kertváros ) vonatkozó tervekről. A DIGI egyelőre csak a tiszaszederkényi hálózatépítés tervét készítette el.

szerkesztő
HozzászólásokCOLON 121

Hozzászólás Szerző: szerkesztő » 2009.06.18. 08:22

Bocsánat Atti, de úgy emlékeztem, hogy kisbetűsen regisztrálta magát! Elnézést az "elnézésért" .

tanyi
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON 2009.06.23. 11:15

Hozzászólás Szerző: tanyi » 2009.06.23. 13:26

Mint friss DIGI érintett az alábbi észrevételem lenne Atti hozzászólásához:Igen is most kell nagyon körültekintően megfogalmazni és rögzíteni Tiszaújváros igényét és elvárását a Szolgáltatóval (DIGI) szemben.
Ezt most a saját bőrömön tapasztalom, melyet megosztanék a fórum olvasójával.

'09.06.16-án egy kattanással megszűnt működni a DIGI TV-m.
(Lehet, hogy érzékelte a Szederkényre vonatkozó egyeztető megbeszélést?)
Azonnal hívtam a hibabejelentőt, kérdésemre, hogy kb. mikor várható a hiba kijavítása, a szokásos szöveg: 5 napon belül, majd kap telefonon értesítést, ha megy a szerelő. (a felhasználóra nézve nem érdekes, hogy dolgozik e, szabadság....?) Ja, és természetesen a vasárnap nem számít bele! (pedig azt is fizetem)

Ma letelt az 5.nap, (hiszen az ő számításuk szerint 06.22-én du. 17 óráig kell kijavítani) és még mindig semmi.
Megpróbáltam ez idő alatt türelmesen várni, majd telefonon tájékozódni.
A szokásos szöveggel, tulajdonképpen finoman fogalmazva "elhajtottak".
Ma ismét telefon a központi hibabejelentőhöz...a válasz:-valószínű nincs elég csere készülék!
(Sajnos itt csak a hibabejelentővel társaloghat az ember, aki Budapestről az 5 napon kívül, más információt nem tud.)

Ez hogy lehet, hiszen a városban, nem 1-2 készüléket üzemeltet.
Személyesen bementem a Szent István úti irodába is (melyről nem tudtam, hogy még csak "irodaként" működik, vagyis itt még nem működik kirendeltség). Itt nagyon udvariasan, annyit tudtak segíteni, hogy felvették és továbbították "panaszomat". Ekkor tudtam meg, hogy a szerelő "valahonnan" jön, nem is igen tudják hol van és nem érik el telefonon. (Remélem nem Romániából?)
Ez után hívtam volna a Központi Ügyfélszolgálatot: "a szám jelenleg nem kapcsolható" üzenet.

Ismét elolvastam a szerződést..nos a hibaelhárításnál adódó probléma a felhasználóra nézve igen homályosan van megfogalmazva.
Már csak arra leszek kíváncsi mennyi lesz az 5 nap, illetve a kötbérezést, vagy a csökkentett díj fizetése lesz-e rám nézve alkalmazható.
Hát ezért tartom fontosnak, hogy önkormányzati szinten igen is foglalkozzanak olyan szolgáltatóval aki az egész városra kiterjedően akar szolgáltatást nyújtani.
Ha fontos neki az ügyfél, akkor igen is figyeljen oda a színvonalra, hiszen (talán) ebből él.
Hát egyenlőre ennyit.

cyber
Adminisztrátor
HozzászólásokCOLON 20
CsatlakozottCOLON 2009.04.03. 11:11

Hozzászólás Szerző: cyber » 2009.06.24. 10:19

Szerintem sem hátráltatni akarja a város a DIGIT! Csak mindent átrág. És csatlakozom az előttem szólóhoz.

Ha nem állapodnának meg semmiben, csak azt mondaná az Önkormányzat, hogy: "Ok gyere", sok probléma felmerülne.
Tegyük fel, hogy bekábelezik a várost, 1 hét nem telne el, és máris jönnének a panaszok észrevételek, hogy milyen ronda légkábeleket feszítgettek ki ott ahol nem lenne muszáj.
Vagy hogy a feltúrt földet, járdát stb... nem a megfelelően építették vissza.
Ezeket (és még sok sok mást) előre papírra kell vetni. És ez az oda vissza komunikáció lassítja a dolgot, hisz a DIGI sem ér rá naponta ezzel foglalkozni és az Önkormányzatunk sem.

juser
HozzászólásokCOLON 20
CsatlakozottCOLON 2009.05.29. 11:56

Hozzászólás Szerző: juser » 2009.06.24. 21:19

Ez így igaz, de kb: 2008. szeptembertöl húzódik a papírozási vita. Kicsit belehúzhatnának mind a ketten.

BUTTON_POST_REPLY