Újra 2 alpolgármester

Amennyiben kérdése van, továbbítjuk az illetékesnek és válaszolunk rá.
szerkesztő
HozzászólásokCOLON 121
CsatlakozottCOLON 2009.04.21. 10:45

Re: Újra 2 alpolgármester

Hozzászólás Szerző: szerkesztő » 2010.12.01. 10:20

Tisztelt Revizor72!
A szervezeti és működési szabályzatba foglaltak szerint:"Az állandó bizottságok alelnökei a kiemelt fontosságú feladatkörökben tanácsnoki feladatokat is elláthatnak."
Az októberi alakuló ülésen módosított szmsz-ben a rendészeti és a közoktatási feladatok szerepelnek kiemelt fontosságú feladatként.
E feladatkörök ellátásának felügyeletét látják el a tanácsnokok.
Ennek során:
- a polgármester megbízása alapján képviselik az önkormányzatot
- a hivatal szervezeti egységeinek vezetőitől feladatkörükbe tartozóan felvilágosítást és
közreműködést kérhetnek
- véleményezik a feladatkörükbe tartozó testületi előterjesztéseket, előterjesztést készíthetnek
- figyelemmel kísérik a feladatkörükkel összefüggő testületi döntések végrehajtását
- a bizottságok által készített előterjesztéseket a szakterületnek megfelelően ellenjegyzik

A tanácsnoki megbízás, amennyiben a tanácsnok tevékenysége sérti az önkormányzat érdekeit, illetve ellentétes a testület döntéseivel, álláspontjával, minősített többséggel hozott testületi határozattal visszavonható.

kissfero
HozzászólásokCOLON 27
CsatlakozottCOLON 2009.04.17. 21:44

Hozzászólás Szerző: kissfero » 2010.12.01. 11:59

A legutóbbi testületi ülésen megtudtuk, hogy a város költségvetései helyzete hirtelen oly tragikus lett, hogy a közalkalmazottaink számára sajnos az idén karácsonyra nem lesz semmilyen plusz jutatás. :o :o Na remélem azért a szolidáris képviselőink és tanácsnokaink a havi tisztelet díjukat bent hagyják a közös kasszában. :evil:

szerkesztő
HozzászólásokCOLON 121

Hozzászólás Szerző: szerkesztő » 2010.12.01. 15:11

Tisztelt Kissfero!
Nem tudom milyen testületi ülést nézett. A város költségvetése és a jövő évi kilátások korántsem nevezhetők tragikusnak. A pénzügyi és gazdasági iroda vezetője egy képviselői kérdésre válaszolva 6 milliárd forint folyó évi bevételt prognosztizált, melyet kiegészíthetnek a pályázati források, esetleg a felhalmozási célú hitel, de az idei pénzmaradvány is, hiszen több, a jövö évre áthúzódó kötelezettsége is lesz az önkormányzatnak.
Nem lesz könnyű helyzetben az önkormányzat,de a működtetést, a városüzemeltetést, a szociális ellátásokat nem fenyegeti veszély. Az viszont igaz, hogy csak olyan beruházásokra, fejlesztésekre vállalkozik a testület, melyekre van fedezet. Prioritása lesz a fűtéskorszerűsítésnek, folytatódik a közterületek rehabilitációja. Az önkormányzati tulajdonban lévő cégeknél - elsősorban a TiszaSzolgnál - a közüzemi szolgáltatásokkal kapcsolatos fejlesztések , korszerűsítések dominálnak majd. ( Távhő-, és szennyviztisztító rekonstrukció. )

A közalkalmazottakkal kapcsolatos információja sem pontos. Lesz "karácsonyi" juttatás. Mértékéről és formájáról a december 9-én tartandó rendkívüli ülésén dönt a testület.

kissfero
HozzászólásokCOLON 27
CsatlakozottCOLON 2009.04.17. 21:44

Hozzászólás Szerző: kissfero » 2010.12.01. 16:21

Tisztelt szerkesztő úr!
Nos azt a testületi ülést néztem, amit a helyi televízió sugárzott a Fibernet remek hálózatán, és bár valóban nem hangzott el a „tragikus” mint kifejezés, de ennyi kis túlzás talán az ily autodidakta író tollából belefér abba felvázolt állapotba, amit a hivatal prognosztizált. :D
A polgármester úr állandóan azt hangoztatta, hogy a kormányzati intézkedések micsoda csapásokkal fenyegetnek. Olybá tűnik, mint ha az „Orbáni kormány” kapóra jöhet most, mert rá lehet húzni a felmerülő problémák vizes lepedőjét. Na de lehetséges, hogy csak nekem tűnik így. :roll:
Az valóban lehet az én figyelmetlenségem, hogy a közalkalmazotti juttatás kedvéért rendkívüli ülés lesz, - mert hogy nem hallottam a közvetítés során. Talán ép akkor kávéztam, s így ez lehet a mentségem. :D

gusztav
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2009.05.05. 11:31

Hozzászólás Szerző: gusztav » 2010.12.01. 18:10

Biztos, mert elhangzott

szerkesztő
HozzászólásokCOLON 121

Hozzászólás Szerző: szerkesztő » 2010.12.01. 18:18

Tisztelt Kissfero!
Ahogy korábban is jeleztem, nem tisztem a politikai jellegű vélemények, kérdések kommentálása, megválaszolása. Ezért csak annyit jegyzek meg, hogy nem csapásokról, hanem kockázatokról és bizonytalanságokról volt szó a kormány gazdaságpolitikáját illetően. Ez roppant módon megnehezíti az önkormányzati tervezést. Különösen ebben az időszakban, amikor az országnak nincs elfogadott 2011. évi költségvetése. Hogy akkor miért tárgyalta most a testület a koncepciót? Ennek időpontját törvény írja elő. Legkésöbb december 15-ig be kell nyújtani a koncepciót.
A decemberi "rendes "ülés 22-én lesz. A december 9-én tartandó rendkívüli ülés összehívását nem kizárólag a közalkalmazottak juttatásáról történő döntés indokolja. Egyebek mellett olyan fontos kérdést kíván megtárgyalni a testület,mint a közfoglalkoztatás, hiszen alapvetően megváltozik a jelenlegi rendszer.

pampula
HozzászólásokCOLON 7
CsatlakozottCOLON 2010.05.31. 21:13

Hozzászólás Szerző: pampula » 2011.02.12. 21:36

Sajnos nagyon komoly problémáink vannak(nekünk városlakóknak) az ez évi költségvetési deficit miatt.
Nincs pénz(vagy sokkal kevesebb) sportra,kultúrára etc.
Nem is beszélve a panelok távfűtési díjairól melyek már messze magasabbak mint az reális és elfogadható lenne.
A hivatkozás mindig és mindenhol a pénz hiány...............................
Akkor tényleg érthetetlen ,hogy 1 ilyen kisvárosnak miért kell,hogy legyen 2 alpolgármestere?!
Ha nincs pénz és minden területen karcsúsítani kell tessék példát mutatni házon belül is.
Ezt a mostani állapotot sztem lehetetlen jól eladni az embereknek.
Ha jól számoltam ez min. 6 millió Ft/fő plusz egyéb járandóságok.
Sztem ez a jelenlegi helyzetben nagyon rossz kommunikáció és rossz üzenet!:(

szerkesztő
HozzászólásokCOLON 121

Hozzászólás Szerző: szerkesztő » 2011.02.14. 16:27

Tisztelt Pampula!
A két alpolgármesteri poszt betöltéséről már ismertettem a polgármester úr álláspontját, ezt bizonyára olvasta, ezért nem ismétlem meg.Hozzászólását elsősorban véleménynek érzem, nem kérdésnek, amire válaszolni kellene. Annyit azért megjegyzek, hogy lesznek takarékossági intézkedések "házon belül" is. Erről Ön is tájékozódhat, ha ellátogat az önkormányzati tájékoztató rendszer honlapjára és tanulmányozza a februári testületi ülés előterjesztéseit.

száliven apja
HozzászólásokCOLON 7
CsatlakozottCOLON 2011.03.28. 12:18

Hozzászólás Szerző: száliven apja » 2011.04.13. 17:43

Süket duma az egész! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Bezzeg 2006-ban Lali "aszonta" Nincs pénz két alpolgármesterre, és p..ánrúgta Zolit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
Most a "majomszájüú" leveri rajtunk,hogy a Fidesz nyert tavasszal! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

IGAZ MÁR KISZ TITKÁRNAK IS HÜLYE VOLT!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Ne Báncsátok a fijjamat!!!!!

BUTTON_POST_REPLY