Honlap

BUTTON_POST_REPLY
Szabó Tamás
HozzászólásokCOLON 28
CsatlakozottCOLON 2009.09.15. 08:39

Honlap

Hozzászólás Szerző: Szabó Tamás » 2010.01.07. 16:17

Tájékoztatjuk az érdeklődőket, hogy 2009. december közepétől működik tűzoltóságunk honlapja.
A honlapot folyamatosan frissítjük a működési területünkön történt fontosabb esetekkel, illetve egyéb hasznos információkkal.
A honlap a következő címekről érhető el:
www.tuzoltosag.tiszaujvaros.hu
www.tuzoltosag.tujvaros.hu
tuzoltosag.tiszaujvaros.hu
tuzoltosag.tujvaros.hu

Mumus
HozzászólásokCOLON 4
CsatlakozottCOLON 2010.02.17. 19:07

Re: Honlap

Hozzászólás Szerző: Mumus » 2010.02.17. 19:13

Nagyon Szuper lett Tűzoltóság honlapja!! Csak gratulálni tudok!

Üdvözlettel egy tűzoltóságért rajongó ember!

Szabó Tamás
HozzászólásokCOLON 28

Hozzászólás Szerző: Szabó Tamás » 2010.03.05. 09:28

Köszönjük a dicsérő szavakat!

Genius
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON 2010.03.08. 23:42

Hozzászólás Szerző: Genius » 2010.03.11. 00:27

Tényleg nagyon jó lett az oldal !! Utólag is Grat!!!
Annyi kérdésem lenne hogy 1 vagy 2 darab vonulós videót nem lehetne készíteni? Biztos sokan megnéznék,mert így legalább átélheti az ember a munkájukat!

zeuszgabi
HozzászólásokCOLON 25
CsatlakozottCOLON 2009.06.11. 12:02

Hozzászólás Szerző: zeuszgabi » 2010.03.14. 19:37

Nagyon jó ötlet volt weboldalt készíteni. Sokan, köztük én is kíváncsi vagyok a tűzoltók munkájára, ezáltal könnyebbé vált figyelemmel kísérni a munkájukat.
Egy vonulásos videót én is szívesen látnék, persze tudom egy ilyet nem egyszerű összehozni, pláne éles riasztás esetén. Ha mégis úgy döntenének, hogy készítenének, akkor ebben feltudom ajánlani közreműködésemet.
Minden jót kívánva, üdv
zeuszgabi

Genius
HozzászólásokCOLON 44
CsatlakozottCOLON 2010.03.08. 23:42

Hozzászólás Szerző: Genius » 2010.03.15. 17:38

Csatlakozom az előttem felszólalóhoz !

Szabó Tamás
HozzászólásokCOLON 28

Hozzászólás Szerző: Szabó Tamás » 2010.03.17. 10:41

Köszönjük az ötletet és az érdeklődést.

Már elég régóta tervbe van véve vonulásról készített videó készítése, de korábban csak Video8-as (filmes) kameránk volt, annak digitalizálása problémás lett volna. Év végén beszereztünk egy digitális kamerát, így ez az akadály megszűnt.

A felvételt a sofőr mellett elöl ülő szolgálatparancsnok készíthetné el ideális esetben, így látható lenne a közlekedésben részt vevők reakciója. (A vonulási sorrend alapján ugyanis mindig a szaknyelven 1-es szer vonul elöl, a szolgálatparancsnok mindig ezen ül.) Szerencsére sokat javult a helyzet, legtöbben lehúzódnak az út szélére. Sajnos azonban mindig vannak, akik vagy nem érzékelik a megkülönböztető fény- és hangjelzést (pl. hangos zenehallgatás, vagy telefonálás miatt), vagy nem vesznek róla tudomást, esetleg előzik a káresethez vonuló tűzoltóautót. Gyakran ez utóbbiak okozzák a problémát, mert pl. egy közúti balesetnél, ahol bedugul a forgalom és nem tud a sávjába visszatérni a "siető" autós, akadályozza az egységet a mielőbbi beavatkozás megkezdésében. Egy roncsok közé beszorult személy mentésénél márpedig minden másodperc számíthat.
Viszonylag gyakran előfordul olyan is, hogy megijed a sofőr a tükörben hirtelen feltűnő villogó, szirénázó tűzoltókocsi láttán és hirtelen kormánymozdulattal saját magát hozza nehéz helyzetbe.

Egy komolyabb esethez történő vonulás közben a szolgálatparancsnoknak azonban elég sok tennivalója akad, pl:
- felkészíti az állományt a várható feladatokra
- a GPS, vagy a térkép segítségével navigálja a gépkocsivezetőt
- rádión kér további adatokat a helyszínről, esetről
- utasításokat ad a többi vonuló egységnek, stb.

Mindezek ellenére "rajta vagyunk az ügyön", és ha készül ilyen felvétel, azt elhelyezzük a honlapon.

Szabó Tamás
HozzászólásokCOLON 28

Hozzászólás Szerző: Szabó Tamás » 2010.04.02. 14:41

A kéréseknek eleget téve a mai napon feltettem a honlapra egy vonulásról készített videót.

Mumus
HozzászólásokCOLON 4
CsatlakozottCOLON 2010.02.17. 19:07

Hozzászólás Szerző: Mumus » 2010.04.03. 17:33

Tiszteletem Minden Tűzoltóé! És nagyon szuper lett a vonulós videó! Gratulálok! Bár csak én is Tűzoltó lehetnék!!

BUTTON_POST_REPLY